logo

2021 Model Fethiye Belediyespor Geliyor


2019 – 2020 basketbol sezonunun yarıda kalması nedeniyle Süper Lig kapısından dönen ve yeni sezona yine başantrenör Alkım Ay ile devam etme kararı alan Fethiye Belediyespor’da takımdan ayrılacak ve takıma yeni katılacak isimler yavaş yavaş şekilleniyor.

Geçen sezon oynanan 24 maçta 19 galibiyet alarak sezonun oynanabilen 12 haftasını lider tamamlayan ve tüm basketbol camiasının sempatisini kazanan Fethiye Belediyespor bu sezon da Türkiye Basketbol Ligi’nin iddialı takımları arasında gösterilirken, özellikle takıma katılacak oyuncular merakla bekleniyor.

Fethiye Belediyespor Genel Sekreteri Yavuz Topateş yaptığı açıklamada; “Tüm dünyayı saran Covid-19 salgını nedeniyle, hemen hemen hiçbir ülkede ve spor branşında geçen yıllardaki bütçelerin yakalanamayacağını, geçen sezon yapılan harcamalarda azami dikkat gösterdiklerini, ancak bu sezon Covid-19 nedeniyle, tüm kulüpler gibi, Fethiye Belediyespor’un da ekonomik harcamalar anlamında daha da dikkatli davranmak zorunda kalacağını” belirtti.

Genel Sekreter Yavuz Topateş; “Harcamalarda yine geçen yıl olduğu gibi aşırıya kaçmadan kadroda revizyona gidileceğini” ifade etti.TUFAN ÖNEN FETHİYE BELEDİYESPOR’DA

Fethiye Belediyespor’un ilk transferi geçen sezonu TBL ekiplerinden Konyaspor’da geçiren Tufan Önen oldu.

4 numara pozisyonunda forma giyen, 3 Ocak 1989 doğumlu, 2.02 mt boyundaki uzun forvet Tufan Önen 2019 – 2020 sezonunda Konyaspor’da ortalama 28.5 dakika sahada kalırken, 9.5 sayı, 6 ribaund, 2.7 asist, 1.6 top çalma, 2.2 top kaybı ortalamaları ile oynamıştı.BİR DİĞER TRANSFER MURAT CAN ESEN

Fethiye Belediyespor’un bir diğer transferi geçen sezon TBL ekiplerinden BUDO GEMLİK’te oynayan kısa forvet Murat Can Esen oldu.
3 numara pozisyonunda forma giyen, 2 Ocak 1990 doğumlu, 1.94 mt boyundaki Murat Can Esen geçen sezon ortalama 25.39 dakika oyunda kalırken, 10 sayı, 2.71 ribaund, 1.54 asist, 1.17 top kaybı ortalamalarını tutturmuştu.MURAT ERENSOY BURSA YOLCUSU

Öte yandan, Fethiye tribünlerinin sevdiği isimlerden Murat Erensoy’un Bursa ekibi Final Gençlik’e transfer olduğu öğrenildi. 1991 doğumlu, 2.04 mt boyundaki Murat Erensoy 2019 – 2020 sezonunda Fethiye Belediyespor’da ortalama 14.8 dakika sahada kalırken, 6.4 sayı, 4.2 ribaund, 0.4 asist, 0.4 top çalma, 0.8 top kaybı ortalamaları ile oynamıştı.MERT GİZİR İZMİR’E

Fethiye Belediyespor’un geçen yıl yakaladığı başarıda önemli pay sahibi olan oyunculardan, 2 numara pozisyonundaki Mert Gizir ise, Bornova Belediyespor’a transfer oldu. 1994 doğumlu, 1.93 mt boyundaki Mert Gizir geçen sezon Fethiye Belediyespor’da ortalama 20.1 dakika sahada kalırken, 6.0 sayı, 2.3 ribaund, 1.7 asist, 0.6 top çalma, 0.9 top kaybı ortalamalarını tutturdu.

TOPATEŞ : TBL BU YIL DAHA DA ZOR OLACAK

Fethiye Belediyespor Genel Sekreteri Yavuz Topateş; “tüm basketbol otoritelerinin geçen sezonki TBL’nin bugüne kadar yaşanan en zor TBL sezonu olduğu konusunda hemfikir olduklarını, fakat önümüzdeki sezonun daha da sert geçmesini beklediklerini” belirtti.
Yavuz Topateş “Biz de idarî ve teknik yönetim olarak aynı kanaatteyiz. Bu yıl hem sportif bakımdan, hem de ekonomik bakımdan tüm takımlar için daha zor olacak. O yüzden ilk olarak, hem şehrin karakterini, hem takımın yapısını, hem ligi çok iyi bilen, geçen sezonun en başarılı teknik adamlarının başında yer alan Alkım Ay hocamız ile sözleşmemizi uzattık.

Diğer yandan, takımların zaman içinde kabuk değiştirmeleri kadar doğal birşey olamaz. Tüm spor kulüplerinde yönetimlerin, teknik kadronun, takımın dönem dönem rotasyona uğraması bu işin doğasında var. Sezon öncesinde TBL’deki hemen hemen tüm takımlar çok iyi transferler yaptılar. Bu sezon rakiplerimiz çok daha güçlüler. Lig birbirine denk takımlar arasında geçecek. Örneğin, 3.sıradaki takımla 9.sıradaki takım arasında büyük bir fark olmayacak. Dolayısıyla TBL’nin kalitesi ve heyecanı geçen yıldan daha üst seviyede yaşanacak. Biz de bu değerlendirmeler çerçevesinde takımımızda değişiklikler yapıyoruz. Takımdan ayrılan tüm oyuncularımıza Kulübümüze bugüne dek verdikleri emekler için ayrı ayrı çok teşekkür ediyoruz. Geçen yıl yakalanan büyük başarıda hepsinin maddi, manevi büyük katkıları oldu. Takımdan ayrılan tüm oyuncuların yeni camialarında da çok başarılı olacaklarına inanıyoruz.

Ekibimize yeni katılacak diğer oyuncuları da en kısa zamanda kamuoyu ile paylaşacağız. Fethiyeli sporseverlerin tribünde, bizlerin parkede gurur duyacağı bir takım geliyor. Geçen sezon evimizde sadece 2 maç kaybettik. Beşkaza deplasmanından çıkmak bu sezon da çok zor olacak. O yüzden bu zorlu mücadelemizde tüm Fethiye halkından, tüm kuruluşlarımızdan daha fazla destek bekliyoruz.” dedi.

22.07.2020Hata Bildir
Bunu Paylaşabilirsiniz
Yorumlar

    İlk yorumu siz yapsanız nasıl olur :)