logo

41 Mahalle Muhtarıyla Toplantı Yapıldı


Fethiye Muhtarlar Derneği tarafından organize edilen kahvaltılı toplantıya Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner, Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca ve 41 mahalle muhtarı katıldı. Etkinlikte korona virüsü salgını döneminde yapılan çalışmalar, muhtarların sorunları ve Fethiye genelinde yapılan yatırımlar hakkında değerlendirmelerde bulunuldu.
Fethiye Muhtarlar Derneği Başkanı ve Karagedik Mahalle Muhtarı Niyazi Canözü ve mahalle muhtarlarının yer aldığı toplantı, sohbet havasında geçti. Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner, pandemi sürecinde muhtarlar ile sürekli irtibat halinde olduklarını söyledi. Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca da ilçede yapılan altyapı ve diğer hizmetlerle ilgili olarak muhtarlara bilgiler aktardı.

Şahiner, “Desteklerinizden Dolayı Teşekkür Ediyorum”

Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner yaptığı konuşmada, “Pandemi nedeniyle toplantılarımıza ara vermiştik. Fakat bu süreçte sizlerle sürekli diyalog halinde bulunduk. Yine bu dönem içerisinde muhtarımızla yüz yüze görüştük, görüşmeye de devam ediyoruz. Kamu kurum ve kuruluşları ile belediyemiz, muhtarlarımızın sorunlarını gidermeye uğraşıyoruz. Yaptığımız istişareler sonucunda kurumlarımız ile ilgili arkadaşlarımızın herhangi bir sıkıntıları yok. Tüm kurumlarımıza yapmış olduğunuz desteklerden dolayı sizlere teşekkür ediyorum” dedi.

Karaca, “Gelirlerimiz yarı yarıya düştü”

Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca yaptığı açıklamada, “Pandemi döneminde muhtarlar olarak bölgenizde gıda kolisi, maske, dezenfektan ve diğer yardımları dağıttınız. 15 Temmuz’da İngiltere’den ilk uçak Dalaman’a iniş yapıyor. Bunun artarak devam edeceğini bildiriyorlar. TÜROFED’e bağlı otellerin yüzde 60’ı açık. Ama bu tesislerin yüzde 90’ı boş durumda. Hızlanması durumunda Fethiye’deki tesislerin yüzde 80’inin açılacağını düşünüyorum. Pandemi 4 ayda 35 milyon TL bizi içeriye aldı. 260 kiracımız var, kira almıyoruz. Kapalı olanların genelge ile tüm kira borçlarını sildik. Emlak vergisi ve İller Bankası gelirlerimiz yarı yarıya düştü” dedi.

Karaca, “Hiçbir kuruma borcu olmayan tek belediyeyiz”

Belediye olarak çok iyi bir finans yapısı olduklarını kaydeden Başkan Karaca, “Devlete, hiçbir kuruma ve personeline borcu olmayan tek belediye biziz. Her mahalleye dokunmaya çalışıyoruz. Herkesi kucaklıyoruz ve yardımcı olmaya çalışıyoruz. Fethiye’de tarihin en büyük altyapı yatırımları başladı. 52 milyon TL’lik arıtmanın ihalesi yapıldı ve teslim edildi. 100 milyona yakın bir yatırım Ölüdeniz Mahallesi’nde devam ediyor. Beklediğimiz bir kredi var. Eğer 2021 yılında onaylanırsa Eldirek’ten Yanıklar’a kadar tüm altyapı sorunlarını çözebileceğiz. 350 milyon TL burası için ayrıldı, bunun üstüne yaklaşık 280 milyon TL daha Cumhuriyet tarihinde en büyük yatırımları bu bölgede yapmış olacağız” diye konuştu.

Katılanlara Teşekkür Etti

Fethiye Muhtarlar Derneği Başkanı ve Karagedik Mahalle Muhtarı Niyazi Canözü de “Katılımlarından dolayı Sayın Kaymakamımıza, Sayın Belediye Başkanımıza ve muhtarlarımıza çok teşekkür ediyorum. Muhtarlarımızın katılımından dolayı çok memnun oldum” şeklinde konuştu.

10.07.2020Hata Bildir
Bunu Paylaşabilirsiniz
Yorumlar

    İlk yorumu siz yapsanız nasıl olur :)