logo

Belediye personeline yüzde 10 zam yapıldı


Fethiye Belediyesi’ne bağlı, Belediye Hizmetleri Turizm Ticaret Anonim Şirketi’nde çalışan 542 personel ile ilgili toplu iş sözleşmesi imzalandı. İş sözleşmesiyle beraber sosyal ek kalemlerle birlikte, maaşlara yüzde 10 oranında zam yapıldı.

İş sözleşmesi görüşmelerine Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, Başkan Yardımcısı Oğuz Bolelli, Belediye Hizmetleri Turizm Ticaret Anonim Şirketi Uygar Kaya, Belediye İş Sendikası’ndan Ender Akbay, Belediye Başkan Danışmanı Necdet Mercan ve Yavuz Topateş de katılım sağladı.

Belediye İş Sendikası Ender Akbay, “Belediye şirketinde çalışan 532 personelimizi ilgilendiren toplu iş sözleşmesi 01.07.2020 ile 31.12.2020 tarihleri arasını kapsayan sözleşme başlamış bulunmaktadır. Yılbaşında tekrar bir araya gelinerek önümüzdeki yılın artışlarını hazırlayacağız. Ortalama yüzde 10 civarında bir zam geldi. Ben burada emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Herkese hayırlı olmasını diliyorum” dedi. Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca ise, toplu iş sözleşmesinin tüm personele hayırlı olmasını diledi. Karaca, önümüzdeki yılbaşında tekrar iş sözleşmesi yapılacağını belirterek, “personelimizin haklarını her zaman savunacağız” dedi.

23.07.2020Hata Bildir
Bunu Paylaşabilirsiniz
Yorumlar

    İlk yorumu siz yapsanız nasıl olur :)