logo

Berber ve kuaförlere ücretsiz dezenfektan, eldiven ve maske dağıtımı yapıldı


Fethiye Belediyesi ekipleri, uzun bir aradan sonra yeniden hizmet vermeye başlayan güzellik merkezleri, kuaför ve berber salonlarına ücretsiz hijyen dezenfektanı, eldiven ve maske dağıtımı yaptı. Dağıtımlara katılan Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, “Bugün 400’e yakın berber ve güzellik salonunda dezenfektan ekipmanı, maske ve eldiven dağıtıyoruz” dedi.

Sabahın erken saatlerinde dükkanları açan ve randevu sistemiyle müşterilerini kabul eden ilçedeki berber, kuaför ve güzellik salonlarına, belediye tarafından hijyen dezenfektanı, eldiven ve maske dağıtımı gerçekleştirildi. Korona virüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında hizmet vermeye başlayan berber ve kuaförlerde, hijyen ve sosyal mesafe ön planda tutuluyor. Halkın sağlığı açısından herhangi bir olumsuz duruma mahal vermemek için tedbirlerini almaya devam eden belediye ekipleri, kuaförlerin ve müşterilerinin kullanması için dezenfektan ve maske dağıtımı gerçekleştirdi. Dağıtım Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca’nın katılımlarıyla gerçekleştirdi.

400’e yakın işyerine dağıtıldı

Belediye Başkanı Karaca, “Dünya ve Türkiye pandemi süreciyle ilgili ciddi bir mücadele içerisinde. İlçemizdeki esnaflarımız ve vatandaşlarımız için maske, eldiven ve dezenfektan dağıtıyoruz. Bunun yanında Fethiye’de dezenfektan çalışmalarımızı başarıyla gerçekleştiriyoruz.

Önümüzdeki günlerde vaka sayılarının daha da iyi duruma geleceğini düşünüyorum. Ama tek tedirgin olduğum nokta, Muğla iline giriş çıkışların serbest bırakılmasıyla bölgede bir problem yaşanabilme ihtimali söz konusu. En azından bayrama kadar giriş çıkışların kapatılması bölgedeki vaka sayılarının sıfırlanmasını sağlayacağını umuyorum. Bugün 400’e yakın berber ve güzellik salonunda dezenfektan ekipmanı, maske ve eldiven dağıtıyoruz. Ayrıca 1-2 gün önce bildiğiniz gibi Muğla Büyükşehir Belediyesi de hijyen seti dağıtmıştı.

Bunun akabinde 400’e yakın berber ve kuaför salonunu bu hafta içerisinde dezenfekte ettik. Bundan sonraki süreçte de onların yanında olacağız ve eldiven, maske, hijyen maddesi gibi malzemelerinin bittiği durumlarda esnafımıza yardımcı olacağız. Umarım bu pandemi sadece Fethiye değil, tüm Türkiye’nin gündeminden çok yakında kalkar ve turizm ve tarım odaklı çalışan bütün esnaflarımız rahat bir nefes alır. Hem Fethiye’de hem de ülkemizde pandeminin gündemden çıkmasını dört gözle bekliyoruz.

Fethiye’de turizm konusunda umutluyum. Aldığımız duyumlara göre Haziran itibariyle bölgeye yoğun bir yerli turist ziyareti bekleniyor. Ayrıca uçuş kısıtlamaları kalkarsa yurt dışından da Temmuz/Ağustos itibariyle bölgeye akın olacağı kanaatindeyiz. Umarım her şey güzel olur, biz Belediye olarak elimizden geleni yapmaya çalışacağız. Siz basın mensubu arkadaşlar aracılığıyla da bölgede bulunan değerli yurttaşlarımıza saygı ve sevgimizi iletmek isterim” dedi.

14.05.2020Hata Bildir
Bunu Paylaşabilirsiniz
Yorumlar

    İlk yorumu siz yapsanız nasıl olur :)