logo

Fethiye Belediyesi Eşitlik Birimi Eğitim Çalışmalarına Başladı


Fethiye Belediyesi Eşitlik Birimi kurulması için, kadın personellerle birlikte çalışmalarına başladı. İlk kez yapılan toplantı 2 oturumda gerçekleşti.

Fethiye Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleşen toplantının ilk oturumunda, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Fethiye Sağlık Bilimleri Meslek Yüksek Okulu Öğretim Görevlisi Çiğdem Alaca tarafından ‘Kadına yönelik şiddet nedir, Şiddet türleri nelerdir, Dünya üzerinde kadına yönelik şiddetin farklı görünümleri ve şiddet döngüsü’ anlatıldı.

Toplantının ikinci oturumunda ise Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sağlık Bilimleri Meslek Yüksek Okulu Öğretim Görevlisi Mahmut Beler, ‘İletişim becerileri, teknikleri ve geliştirilmesi, telefonda sesin etkin kullanımı, dinleme ve anlama becerileri ve talep karşılama’ konuları üzerinde durdu. Kent Konseyi Başkanı Gül Bahar Edik Kayhan, Kent Konseyi Kadın Meclisi Yürütme Kurulu Üyesi Didem Demir, Kent Konseyi Genel Sekreteri ve Meclis Üyesi Melek Gözde Gürsoy, Fethiye Belediyesi Meclis Üyeleri Devrim Öztürk, Mürüvet Başıhoş, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Halime Ok, belediye personellerinden Ebru Kıroğlu ve Çiğdem Şeker’in katıldığı toplantının ilk iki oturumu tamamlanmış oldu. Hukuksal ve güvenlik süreci ile ilgili oturumların önümüzdeki günlerde yapılacağı belirtildi.

27.08.2020

1Hata Bildir
Bunu Paylaşabilirsiniz
Yorumlar

    İlk yorumu siz yapsanız nasıl olur :)