logo

Karaca, pazarlarda ücretsiz maske dağıtımını sürdürdü


Toplu alanlarda maske takılmasının zorunla hale getirilmesini ardından, Fethiye Belediyesi birçok bölgede ücretsiz maske dağıtımını sürdürüyor. Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, hafta sonu sokağa çıkma yasağının ardından mağduriyetin yaşanmaması için pazartesi günü açılan pazar yerlerinde ücretsiz maske dağıtımını sürdürdü.

İçişleri Bakanlığı’nın almış olduğu ‘Sokağa Çıkma Yasağı’ kararı nedeniyle haftasonu açılamayan, ‘Patlangıç, Çalıca, Çamköy, Foça ve Göcek’ pazarlarının, pazarcı esnafın ve vatandaşların mağduriyet yaşamaması için Fethiye Belediyesi ile Fethiye Sabit Seyyar Pazarcılar ve Manavlar Odası’nın aldığı karar neticesinde açılmasına karar verilmişti. Karaca beraberinde Zabıta Müdürü Sadık Bağlan ve zabıta ekipleriyle açılan pazarları ziyaret ettiler.

Pazarcı esnafları ve vatandaşlara maske dağıtımı yapan Karaca, “Corona Virüs ile ilgili problem ortadan kalkana kadar halkımızın yanında olmaya devam edeceğiz. Halkımız hijyen kurallarına uysunlar lütfen. Rica ediyorum lütfen evinizden çıkmayın. Evinizde izole olmaya devam edin.

Biz Fethiye Belediyesi olarak sizler için neler yapılması gerekiyorsa yapmaya devam edeceğiz” dedi. Fethiye Belediyesi zabıta müdürlüğü ekipleri aynı zamanda pazarların tamamında denetimler gerçekleştirdi.

14.04.2020Hata Bildir
Bunu Paylaşabilirsiniz
Yorumlar

    İlk yorumu siz yapsanız nasıl olur :)