logo

Kaymakam Şahiner’e veda yemeği


Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner’in, Adana Vali Yardımcılığı’na atanması nedeniyle, Fethiye Belediye Başkanlığı’nca bir veda yemeği tertiplendi. Fethiye protokolünün tam kadro katılım sağladığı yemekte, Kaymakam Şahiner, birçok ilçede görev yaptığını söyleyerek, “Fethiye il olmayı hak eden bir şehir. Buradaki tüm kurum yöneticilerine teşekkür ediyorum. Hakkınızı helal edin” dedi.
Cumhuriyet Başsavcısı Kurtca Eker tarafından Kaymakam Muzaffer Şahiner’e ilçemize özgü halı hediye edildi. Fethiye Ticaret Odası Başkanı Osman Çıralı da, “Seydiler kilimi isim hakkını Muzaffer Şahiner döneminde alındığından kendisine ‘seydiler kilimi’ hediye ettik. İlçemize çok emeği var. Kendisine başarılar diliyorum” diye konuştu. Fethiye Deniz Ticaret Odası Başkanı Şaban Arıkan ise, Sualtı çalıştayında ünlü bir ressamın yaptığı Fethiye portresini Kaymakam Şahiner’e verdi. Arıkan, “Çalıştaydaki bu resimde Kaymakamımız ve Belediye Başkanımızın da emekleri var” dedi.

“Bu şehir kendisine hizmet edenleri unutmaz”
Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca ise, Kaymakam Muzaffer Şahiner’e, çiçek, plaket, eski Fethiye fotoğrafı, üzerinde Atatürk fotoğrafı bulunan saat ve Türk kahvesi fincan takımı hediye etti. Karaca, “15 aylık belediye başkanlığı görevimde, kendisiyle hizmet etmekten onur duyduğum Sayın Kaymakamımızı Muzaffer Şahiner’i, Adana Vali Yardımcılığı’na atandı. Bu şehirde güzel anılarla ayrılıyor. Bu şehirdeki tüm kurumlar ve kuruluşların temsilcileri sizi sürekli yad edeceğiz. İnanın çok duygusalım. Bu şehir kendisine hizmet edenleri unutmaz” dedi.

Hizmetleri anlattı
Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner ise, görev süresi boyunca yapılan hizmetleri anlattı. Okullar, kuran kursu, hastanenin eksikleri gibi birçok alanda birçok hizmeti gerçekleştirdiklerini ifade eden Şahiner, tüm kurum ve kuruluşlardaki yöneticilere teşekkür etti. Şahiner, “Hayatımızda hiç görmediğimiz sokağa çıkma yasakları pandemi döneminde gördük. Bu yasaklar gerekiyordu. Sıkıntısız bir şekilde ilçemizde bu süreci atlattığımızı düşünüyorum. Kelebekler Vadisi seyir teraslarının yapılmasını çok istiyorduk. Bunun gibi birçok projemizin de Fethiye’ye kazandırılmasını rica ediyoruz. Kaymakamlığımıza bağlı 65’e yakın kurum ve kuruluş var. Bu yıllardır dillendirilen Fethiye ilçesinin il olmasıyla ilgili ne kadar haklı olduğunu gösteriyor. Normal ilçelerde 20-25 kurum varken ilçemizde 65’e yakın kurum vardır” diye konuştu. Şahiner konuşmasının sonunda tüm kurum ve kuruluşlara, siyasi parti temsilcilerine ve tüm Fethiyelilere teşekkür ederek, helallik istedi.

23.07.2020Hata Bildir
Bunu Paylaşabilirsiniz
Yorumlar

    İlk yorumu siz yapsanız nasıl olur :)