logo

ŞİMDİ İNLİCE PLAJI ZAMANI


Fethiye Belediyesi’ne bağlı FEBAŞ tarafından işletilmekte olan İnlice halk plajı Korona virüs ile mücadele tedbirleri kapsamında yeniden düzenlenerek kapılarını ziyaretçilerine açtı. Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca ve beraberindeki heyet İnlice Plajı’nda incelemelerde bulundu. Tüm korona virüs tedbirleriyle İnlice sezona hazır!
Ülke genelinde Korona salgını mücadelesinde alınan önlemlerin aşama aşama kaldırılmasıyla hayat normale dönmeye başlıyor. Fethiye’nin muhteşem koylarından biri olan ücretsiz İnlice halk plajı da hayatın yavaş yavaş normale dönmesiyle eski günlerine kavuşuyor. Plaj, gerek bölgede yaşayan vatandaşlar, gerekse de turistler tarafından büyük rağbet görüyor.

Karaca, “Daha güzel günlerde birlikte olacağız”

Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, yapılan çalışmaları yerinde bizzat inceledi. Karaca, plajın girişinden itibaren korona virüs kapsamında alınan tedbirleri, bunla beraber Fethiye Belediyesi tarafından sezon öncesi plajda yapılan çalışmalarla ilgili birim amirleriyle görüşmeler yaptı. Karaca, “Sağlık tedbirleri kapsamında tüm tedbirleri aldık. Plajımızı halkımıza açtık. Bakanlığımızın göndermiş olduğu genelgeye göre tüm kurallara uyularak hazırlıklarımızı tamamlamış bulunmaktayız. Halkımızı, halk plajı olan İnlice’ye bekliyoruz. Yurttaşlarımla daha güzel günlerde birlikte olacağız. Tedbiri elden bırakmadan Fethiye’mize hizmetlerimizi yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Doğa ile iç içe
İnlice sahili, doğal güzelliklerinin yanında, hem Fethiye’ye, hem de Dalaman’a oldukça yakın olmasından dolayı tatilcilerin oldukça sık tercih ettiği yerlerden birisi durumunda bulunuyor. Yemyeşil bir orman yolundan çam kokuları eşliğinde ulaşılan plaj önceki yıllarda kamp alanı olarak kullanılıyordu. Oldukça uzun bir sahile sahip olan İnlice, hem güzel bir gün geçirmek isteyenler, hem de Fethiye – Dalaman karayolu üzerinde durup deniz keyfi yapmak isteyenler için uygun bir ortam sağlıyor. Plajda ziyaretçilerin ihtiyaçlarını gidermeleri için Fethiye Belediyesi tarafından işletilen bir de kafe bulunuyor. Tesiste ziyaretçiler için duşlar, soyunma kabinleri, mangal alanı, voleybol sahası, çocuk oyun parkı da hizmet veriyor.

Hazırlıklar tüm detaylar düşünülerek yapıldı
Sezon hazırlıkları kapsamında otoparkı genişletilen, ışıklandırma sistemleri yenilenen, yeşil alanları ile parkeleri yeniden düzenlenen İnlice halk plajındaki kafe emsallerine göre uygun fiyatlarıyla dikkat çekiyor. Kafede bir bardak çay 2 liraya satılırken, tost ve sandviçler de 10 lira civarında değişen fiyatlarla satılıyor. 18 bin 500 m² plaj alanında 4 bin m² otoparkı ile hizmet verecek olan İnlice Plajı, güvenlik amacıyla 24 saat boyunca kamerayla da izleniyor. Pandemi kurallarına göre kafeterya da 179 kişi, şezlonglarda ise 212 kişiye hizmet verecek İnlice Plajı’nda, toplam alanda ise 4 bin 500 kişiye kadar hizmet sunabilecek. İnlice Plajı’nda engelliler için ise tüm detaylar düşünüldü. Şuan iki engelli rampası İnlice’de hizmete girerken, ilerleyen günlerde bu rakamın artması da bekleniyor.

Korona virüs bilgilendirme tabelaları da koyuldu
İnlice plajına yaya giriş ücretsiz iken, araç girişi için 15 TL alınıyor. Bunun haricinde, tesis içinde arzu edilirse şezlong ve şemsiye kiralanabiliyor. İnlice halk plajına özel aracıyla gitmek istemeyen ziyaretçiler Dalaman’dan ya da Fethiye’den dolmuşlarla da ulaşım sağlanabiliyor. Plajda korona virüs tedbirleri eksiksiz bir şekilde uygulanıyor. Bu kapsamda pandemi kuralı çerçevesinde belirlenen kişi sayısına göre İnlice hizmet veriyor. Şezlong, masalar ve sehpalar sosyal mesafe kurallarına uygun bir şekilde mesafesi konularak hizmet veriliyor. İnlice Plajı’nın birçok bölgesinde özellikle sosyal mesafe, hijyen, maske ile ilgili bilgilendirme tabelaları yer alıyor. Ayrıca masalarda dezenfektan, kolonya, bilgilendirme kitapçığına da yer verildi.

İnlice’de Korona Virüs Önlemleri

İnlice plajında Sağlık Bakanlığı Bilimsel Danışma Kurulu tarafından 01 Haziran 2020 tarihinde yayımlanan “COVID-19 Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberi’nde” belirtilen tavsiyelere uygun olarak bir dizi önlem alındı. Konu hakkında bir açıklama yapan plaj sorumlusu Mahmut Çaylı “sahil boyunca ve ayrıca duş, tuvalet, kafe gibi ortak kullanım alanlarında Korona virüs ile ilgili uyulması gereken kuralları gösteren uyarıcı tabelalar koyduklarını” belirtti.

Mahmut Çaylı ayrıca; “Sağlık Bakanlığı genelgesi kapsamında, şezlonglar arası mesafenin en az 1,5 metre olacağını, şezlongların üzerinde kumaş minder kullanılamayacağını, ancak silinebilir minderler kullanılmasına müsaade edildiğini, sadece aynı aileden olan vatandaşların bir arada durabileceklerini, sosyal mesafe kuralı çerçevesinde sahildeki masaların şimdilik kaldırıldığını, plaj girişinde alkol bazlı el antiseptiği veya en az % 70’lik alkol içeren kolonya bulundurulacağını, temizlik yapan personelin tıbbi maske ve eldiven kullanacağını, duş ve tuvaletlerin sık sık dezenfekte edilerek temizleneceğini, ödemelerin mümkün olduğunca nakit olarak değil de, tercihen temassız kartla yapılmasının sağlanacağını, kullanılmış maske ve eldivenlerin özel atık kutularına atılacağını” belirtti.

12.06.2020Hata Bildir
Bunu Paylaşabilirsiniz
Yorumlar

    İlk yorumu siz yapsanız nasıl olur :)